שוק פריזר

שוק פריזר, היינו מקפיא בעל יכולות הקפאה מואצת SHOCK FREEZER מטרתו לווסת הקפאות מוצרים לרמה אבסולוטית ומדויקת, השוק פריזרים נפוצים בעיקר בתעשיה בגלל העוצמות ושיטת ההקפאה הייחודית ובנויים בעיקר לקירור תעשייתי, אשר מגיעה עד למינוס 30 מעלות במקרה הצורך
ומשולבת בזרימת אוויר המתעלת את הקפאת המוצרים עד לרמה שטעמם נשאר מצוין ומרקם המזון אינו נפגע עקב שיטת הקירור האגרסיבית, תתפלאו אבל מוצרים קפואים מאבדים מטעמם הייחודי.

שוק פריזר

 

מה הפרמטרים בבחירת מקפיא שוק פריזר?

קודם כל חיסכון באנרגיה, העלות שימוש במקפיא שוק פריזר גבוהה מאוד וצריך מערכת שניתן לסמוך עליה ברמת החיסכון, הדבר יכול להיות חיסכון של עשרות אלפי שקלים בכל חודש, לכן כאשר מחליטים לרכוש שוק פריזר לעסק החדש חשוב שנדע לבחור את חדר הקירור הנכון עבור העסק שלנו, קונדטוריה או חדר המיועד לבשרים, חשוב שנתאים את הגודל וסוג השוק פריזר החסכוני ביותר עבורנו.

מה לגבי תחזוק?

כאשר אנו רוכשים שוק פריזר חשוב שהמוצר שבחרנו יגובה בשרות תיקונים אמין ויעיל על כל מקרה שלא יהיה, כאשר מדובר בהקפאת מוצרים בשווי רב חשוב שלא נגיע למצב שבו אנו תקועים עם חדר קירור לא פעיל למשך זמן ממושך, במקרה הזה אנו זקוקים התייעלות אנרגטית.

האם ניתן לרכוש ללא ידע מוקדם שוק פריזר?

לא מומלץ וגם לא אפשרי, כל עסק הזקוק למקרר שוק פריזר צריך וזקוק לייעוץ בשטח, על פי סוג המוצרים אותם אתם מקפיאים וסוג העבודה העתידי מתאימים את השוק פריזר שיתאים באופן מוחלט כמו כפפה ליד ללקוח אשר זקוק לשוק פריזר, לכן לא מומלץ לקנות יד שניה למרות שהנושא מפתה, חשוב להתאים לטווח ארוך את המוצר הטוב ביותר עבור העסק שלנו, במיוחד שמדובר בהקפות מוצרים בשווי רב.

אחריות?

השוק פריזרים בנויים בצורה אמידה ויכולים להחזיק שנים ללא תקלה, אך דעו לכם שברגע שרכשתם מאתנו שוק פריזר אנו עומדים בצפיית הלקוח ונותנים מענה לכל בעיה, יש לנו טכנאי קירור לכל סוג עבודה זמין ומהיר.

מדוע קונדטוריות זקוקות למקפיא שוק פריז איכותי?

חומרי הגלם בהם משתמשים במסעדות או קונדטוריות בהם ישנם קינוחים מוקפדים זקוקים לשוק פריזר אייכותי גם אם מדובר בשוק פריזר אשר מיועד אך ורק לסוג קינוח ספציפי, לפעמים שווה לרכוש לו שוק פריזר משלו, משום ששיטת  ההקפאה הייחודית מאפשר את שימור הטעם המדויק של אותם קינוחים ורמת המתיקות שלהם נשמרת ולא נפגעת כמו במקפיאים רגילים שאינם בשיטת השוק פריז.

שוק פריזר

מה לגבי הבשר איך הטעם נשמר?

שיטת ההקפאה היחודית של מקפיא השוק פריז גורמת להקפאה טובה יותר בזכות הקפאה גבישית אשר מגיעה לכל פינה בבשר על ידי גבישים מיקרוסקופים, לכן מסעדה אשר רוצה לשמר ולתת ללקוחותיה בשר עם טעם ולא בשר שנדמה שיש לו טעם, חייבת להשתמש במקפיא שוק פריז, שיטת ההקפאה ייחודית יעילה ובעיקר משמרת את טעם הבשר עד לרמה המיקרוסקופית.

רוצים לדעת עוד על בניית חדר קירור? תרגישו חופשי לשאול, טרם פתחתם את העסק ואתם לא בטוחים איך להתחיל בנושא חדרי הקירור אנו כאן עבורכם.